خانه  »  بلاگ   »   کاندوم و بیماری های مقاربتی

کاندوم و بیماری های مقاربتی

اکثر کاندوم‌های مردانه از لاتکس درست می‌شوند. آنهایی که از پوست برده ساخته می‌شوند محافظت کمتری دربرابر بعضی بیماری‌های مقاربتی مثل ایدز/HIV دارند، ازاینرو استفاده از کاندوم‌های لاتکس توصیه می‌شود. برای آنهایی که به لاتکس واکنش آلرژیک پوستی دارند، استفاده از کاندوم‌های پلی‌اورتان توصیه می‌شود.

کاندوم‌های ساخته شده از لاتکس و پلاستیک اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند درمقابل اکثر بیماری‌های مقاربتی محافظ هستند. کاندوم‌ها دربرابر عفونت‌هایی که از زخم‌های پوستی منتشر می‌شوند، محافظت به عمل نمی‌آورند. زوج‌ها معمولاً برای محافظت دربرابر بیماری‌های مقاربتی، از کاندوم نیز درکنار یک روش جلوگیری دیگر استفاده می‌کنند.

خودداری از نزدیکی تنها روش مطمئن برای جلوگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی است.

عوارض جانبی احتمالی
اکثر مردها و زنان با استفاده از کاندوم دچار هیچ مشکلی نمی‌شوند. عوارض جانبی که ممکن است اتفاق بیفتد، عبارتند از:

•  حساسیت به کاندوم‌های لاتکس
•  اذیت شدن آلت تناسلی مردانه یا واژن از اسپرم‌کش‌ها یا روغن‌های روان‌ساز که روی بعضی از کاندوم‌ها استفاده می‌شود.

چه کسانی از کاندوم استفاده می‌کنند؟
زوج‌هایی که به اندازه کافی مسئولیت‌پذیر هستند که هربار قبل از رابطه‌جنسی کمی مکث کرده و کاندوم بگذارند و کسانیکه می‌خواهند دربرابر بیماری‌های مقاربتی محافظت به عمل آورند از کاندوم استفاده می‌کنند. ازآنجاکه کاندوم تنها روش جلوگیری موجود برای مردان است، باعث می‌شود مردها هم مسئولیت جلوگیری از بارداری را بر عهده گیرند. کاندوم همچنین برای آنهایی که امکان مالی کافی برای هزینه کردن برای جلوگیری از بارداری را ندارند، بسیار مناسب است.